pexels-photo-355296
صفحه اصلی » آیین نامه انضباطی و آموزشی

آیین نامه انضباطی و آموزشی

اولیای گرامی:

با استعانت از خداوند متعال و ضمن خوش آمدگویی به شما والدین و دانش آموزان گرامی. به اطلاع می رساند جهت دست­یابی به اهداف آموزشی و پرورشی در طول سالتحصیلی، مساعدت و همکاری مستمر شما اولیای گرامی امری ضروری و اجتناب­ناپذیر است. لذا مستدعی است موارد زیر را به دقت مطالعه و توصیه های لازم را به فرزندان دلبند خود ارائه فرمائید. دانش آموزان عزیز باید نسبت به رعایت موارد زیر نهایت تلاش و همت خود را مبذول نمایند. عدم رعایت مفاد این تعهد نامه به منزله نقض مقررات انضباطی و آموزشی موسسه بوده و مطابق آیین نامه اجرایی و نظر شورای دبستان اقدام خواهد شد.

۱) رعایت شعائر دینی متناسب با عرف حاکم در جامعه.

۲) تلاش جهت شرکت در مراسمات و برنامه های آموزشی و پرورشی با جدیت و علاقمندی.

۳) تلاش و سعی شایسته در تحصیل و انجام تکالیف با دقت و کیفیت.

۴) حضور به موقع و بدون تأخیر در مدرسه طبق برنامه زمانبندی مدرسه.

تبصره (۱): در صورت تأخیر، ولی دانش آموز باید جهت گرفتن برگ ورود به کلاس در دفتر دبستان حضور یابد.

تبصره (۲): در صورتی که دانش آموز به علت موجهی از حضور در مدرسه معذور است، لازم است اولیای محترم مراتب را قبل از ساعت ۹ صبح به مدرسه اطلاع دهند.

۵) رعایت مقررات اعلام شده از سوی مسئولین به خصوص در موارد زیر:

الف: پوشیدن لباس فرم کامل مدرسه بصورت تمیز، مرتب و اتو شده.

ب: عدم استفاده از زیورآلات.

ج: عدم استفاده از کیف و لوازم التحریر و دفاتر با عکس های بدون پوشش و نامناسب.

۶) مراقبت از وسایل شخصی و همچنین مراقبت از اموال و تجهیزات آموزشگاه.

۷) همراه نداشتن تبلت، تلفن همراه ، MP4 ، MP3 ، دوربین عکاسی و هر گونه وسیله الکترونیکی دیگر.

۸) رعایت نظم و انضباط در زمان حضور در مدرسه، کلاس و سرویس.

۹) نداشتن غیبت غیر موجه. در صورت غیبت دانش آموز اولیاء موظفند ضمن مراجعه به مدرسه به صورتحضوری نسبت به موجه نمودن غیبت ایشان اقدام نمایند.

۱۰) در مسافرت های اضطراری در طول سالتحصیلی اولیای محترم موظفند قبل از اقدام به مسافرت مدرسه را مطلع نمایند.

۱۱) در ساعات آموزشی دانش آموزان عزیز به هیچ عنوان حق خروج از مدرسه را ندارند مگر به همراهی پدر یا مادر و کسب مجوز کتبی از دفتر مدرسه. توجه داشته باشید که به جز پدر و مادر هیچ کس اجازه خروج دانش آموز از مدرسه را ندارد.

۱۲) دانش آموز عزیز جهت شرکت در اردوها، بازدیدها ، گردش های علمی، کلاس های تقویت بنیه علمی و … حتما بایستی رضایت نامه کتبی ولی خود را ارائه نماید. در غیر این صورت از بردن ایشان امتناع خواهد شد.

۱۳) لازم به ذکر است که نمره انضباط بر اساس رفتار و انضباط دانش آموز و رعایت مقررات انضباطی و عملکرد ایشان طبق فرم انضباطی و نظر مسئولین مدرسه و آموزگار کلاس در کارنامه دانش آموز درج خواهد شد. لذا شایسته است دانش آموزان تمام تلاش خود را جهت حفظ نظم و انضباط شخصی و اجتماعی در مدرسه بکار گیرند.

۱۴) با توجه به این نکته که حضور مستمر اولیا در مدرسه و پیگیری وضعیت درسی و انضباطی عزیزان تأثیر بسزایی در رشد علمی و شخصیتی آنان دارد، لذا لازم است اولیای محترم حداقل هر ماه یک بار با حضور در مدرسه در زمینه های آموزشی، پرورشی، ورزشی و انضباطی همکاری داشته باشند. جهت اطلاع از وضعیت درسی و اخلاقی دانش آموزان، اولیا گرامی می توانند با تنظیم وقت قبلی و به صورت حضوری به مدرسه مراجعه نمایند.

۱۵) با توجه به ساعات کار مدرسه، حضور دانش آموزان عزیز در مدرسه ۱۵ دقیقه قبل از شروع کلاس ها و حداکثر ۱۵ دقیقه بعد از ساعت پایانی مقدور خواهد بود. لذا والدین محترم ضروری است که در موعد مقرر جهت تحویل دانش آموز اقدام نموده و از تاخیر خودداری نمایند.

۱۶) با توجه به نظر مدرسه و تایید و موافقت انجمن اولیاء و مربیان شرکت دانش آموزان دبستانی در کلاس های تابستانی الزامی است.

۱۷)شرکت اولیاء محترم در جلساتی که از سوی مدرسه و به منظور ایجاد تفاهم بیشتر بین اولیاء و مربیان برگزار می­گردد،الزامی است.

۱۸) در صورت بروز بیماری، خصوصاً بیماری­های عفونی و واگیردار، دانش آموز باید در منزل تحت مراقبت قرارگیرد.

۱۹) با توجه به انجام معاینات دوره ای توسط مربی بهداشت مدرسه، توجه به نکات ذکر شده در برگه­ معاینه­ بهداشتی دانش آموزالزامی است.

۲۰) در صورت تغییر منزل، محل کار و یا شماره تلفن، مدرسه را دراسرع وقت مطلع فرمائید.

۲۱) تکلیف شب دانش آموزان دبستانی عمدتا در مدرسه و زیر نظر مربیان انجام می­پذیرد. شرح تکالیف در دفترچه یادداشتی که به همین منظور در اختیار دانش آموزان قرار گرفته، ذکر می­گردد. اولیاء محترم ضمن ارائه نظرات آن را حتماًامضاء نمایند.

۲۲) داشتن برچسب نام و نام خانوادگی دانش آموز بر روی وسایل، خصوصا لوازم التحریر و دفاتر الزامی است.

۲۳) هر گونه اطلاع رسانی به اولیای محترم از طریق سامانه آموزشی، کانال موسسه در شبکه های اجتماعی، پیام کوتاه و یا برگه ها­ی چاپی صورت می­پذیرد.

۲۴) آوردن هر گونه کادو جهت معلمین و کادر مدرسه توسط اولیا محترم و دانش آموزان عزیز مجاز نیست.

۲۵) هزینه یونیفرم وکتب کمک آموزشی به عهده اولیا می باشد.

۲۶) مهلت تکمیل فرم سرویسحداکثر تا پایان مرداد ماه می باشد و به فرم هایی که بعد از این تاریخ تکمیل گردد ترتیب اثر داده نخواهد شد .

۲۷) در صورتی که از سرویس­های شخصی جهت رفت­­ و آمد دانش آموزان استفاده می­فرمایید مشخصات راننده را به مدرسه بدهید. مدرسه از تحویل دانش آموز به افرادی غیر از شخص معرفی شده معذور خواهد بود.

۲۸) در صورت بهحد نصاب رسیدن اولیای متقاضی استفاده از سرویس در هر مسیر، مدرسه اقدام به تامین آن خواهد نمود.