pexels-photo-3552961
صفحه اصلی » درباره ما

تاریخچه مؤسسه

مؤسسه بین المللی کارا در بهمن ماه سال 1392 تحت شماره 1913 و شناسه ملی 10200460413 با هدف فعالیت در زمینه های تخصصی کودک و خانواده نزد اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری تبریز به ثبت رسیده و با اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح و سرمایه گذاری در تاسیس سه مرکز مستقل (مهد کودک و آمادگی کارا، پیش دبستانی و دبستان پسرانه کارا، پیش دبستانی و دبستان دخترانه اندیشه کارا)، ضمن ایجاد اشتغال برای بالغ بر 40 نفر از جوانان تحصیلکرده، بصورت تخصصی در حوزه آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان و همچنین مشاوره کودک و خانواده فعالیت می نماید. این موسسه که عضو انجمن جهانی کودکان نابغه و با استعداد(World Council for Gifted and Talented Children: WCGTC)  بوده و با انگیزه ایجاد بستری مناسب برای پرورش استعداد و خلاقیت کودکان ایرانی تاسیس گردیده، بر آن است تا با ایجاد فضایی آرام و دلنشین شرایطی را فراهم آورد تا فرزندان دلبند شما بتوانند: 1- احترام، عشق، محبت، شادی، آزادی و امنیت را تجربه کنند. 2- دوست شدن، دوست داشتن و دوست داشته شدن را احساس نمایند. 3- اعتماد به نفس خود را تقویت کرده و به خودباوری برسند. 4- روش های برقراری ارتباط، بیان اندیشه و بروز احساسات و عواطف را بیازمایند. 5- حس صبوری، همکاری، مسئولیت پذیری و قانونمندی را در خود بپرورانند. 6- رعایت حقوق خود و دیگران و احترام به خود و دیگران را با عشق فرا بگیرند. تا بتوانند با آموختن درس شیرین زندگی، خانواده ای شاد و سالم و جامعه ای خلاق و پویا متکی بر احترام، عشق، محبت، خودباوری، انصاف، عدالت، آزادی، استقلال، امنیت و اقتدار ایجاد نمایند.  امید است بتوانیم با همکاری مسئولین محترم استان، گام های مهم و ارزنده ای را در زمینه آموزش و پرورش نسل آینده این مرزو بوم برداریم.  

...  و بی شک اینگونه ما به اهداف خود رسیده ایم.

اهداف و چشم انداز مؤسسه

اهداف اصلی مؤسسه

مأموریت مؤسسه

ایجاد بستر مناسب جهت:  (1) ارائه موثر خدمات متنوع و کیفی آموزشی – پرورشی؛ (2) با مشارکت جمعی سرمایه های انسانی توانمند، خلاق، مجرب، متعهد، مسئولیت پذیر و پاسخگو؛ (3) با توان بالای بهره گیری از روش های نوین آموزشی – پرورشی و شیوه های مختلف سنجش و ارزشیابی؛ (4) توام با همراهی و همدلی اولیاء آگاه، فهیم و آینده نگر؛  (5) در فضایی وسیع، زیبا، آرام و دلنشین؛ (6) مجهز به وسایل، امکانات و تجهیزات هوشمند به منظور:   (1) تربیت صحیح و اصولی آینده سازان کشور (کودکان و نوجوانان)؛ (2) در ابعاد مختلف علمی، فرهنگی و اجتماعی؛ (3) توام با کشف و پرورش استعداد و خلاقیت ایشان؛ (4) جهت دستیابی به رشد متوازن روحی، فکری، شخصیتی و جسمانی؛ (5) در پرتو قوانین، مقررات و دستورالعمل های نافذه (6)  و در چارچوب اهداف مصوب دوره های تحصیلی.

 

 ...  و بی شک اینگونه ما به اهداف خود رسیده ایم.                

منشور اخلاقی مؤسسه

 با نام و یاد پروردگار جهانیان، ما مدیران، معلمان، مربیان و کارکنان موسسه کارا عهد می بندیم که:  1- خداوند را همواره ناظر بر پندار، گفتار و کردار خویش دانسته و خدمت به دانش آموزان، اولیاء و همکاران را به عنوان یک هدف مقدس و متعالی سرلوحه کارهایمان قرار دهیم.   2- با حضور بموقع در محل کار و رعایت نظم، آراستگی، ادب و ...، الگوی مناسب و شایسته ای از یک انسان متعهد، مسئولیت پذیر و وظیفه شناس را به نمایش بگذاریم.   3- تمام توان و تلاش خود را در انجام صحیح وظایف و مسئولیت های شغلی به کار گیریم و همواره عدالت، صداقت، امانتداری و رازداری را سرلوحه گفتار و کردارمان قرار دهیم.   4- در هر شرایطی، با متانت، خوشرویی، تواضع و فروتنی رفتار نموده و با تقویت روحیه همدلی و مشارکت، همواره سلامتی، شادابی و پویایی را در محیط کار ترویج نماییم.   5- با رعایت اصل صرفه جویی و پرهیز از هرگونه اسراف و تجمل گرایی، در استفاده بهینه از منابع و امکانات موجود تلاش نماییم.   6- نظرات، پیشنهادات و انتقادات را ارج نهاده و از آن ها برای رشد و ارتقای سطح کیفیت و اثربخشی خدمات و برنامه های خود استفاده نماییم. تا بتوایم با بهره گیری از تمام دانش، مهارت، تجربه و توان خود زمینه را برای توسعه و پیشرفت تعلیم و تربیت دانش آموزان فراهم آوریم.

 

...  و بی شک اینگونه ما به اهداف خود رسیده ایم.

میثاق نامه اولیای مدرسه

میثاق نامه اولیای مدرسه

ثبت نام

سال تحصیلی 1400-1399