pexels-photo-3552961
صفحه اصلی » ویژگی های سیستم آموزشی کارا

ویژگی های سیستم آموزشی کارا

مدارس کارا با رویکرد بین المللی و با هدف تربیت شهروندان خوب تاسیس شده اند.

• مدارس کارا در چارچوب قوانین و مقررات جاری کشور و براساس سیاست ها و دستورالعمل های مدون دفتر مرکزی موسسه فعالیت می نمایند .

• در مدارس کارا برنامه های آموزشی و پرورشی با رویکرد کل نگر در ابعاد مختلف علمی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین با هدف دستیابی به رشد متوازن روحی، فکری، شخصیتی و جسمانی در کودکان طراحی و اجرا می گردد.

• طراحی سیستم آموزشی، اداری و مالی مدارس کارا هوشمند بوده و کنترل و مدیریت کلیه امور با استفاده از سامانه مدیریت یکپارچه هوشمند انجام می گیرد.

• به منظور حفظ کیفیت و کارآیی برنامه های آموزشی و پرورشی، مرکز ارزیابی و کنترل کیفیت خدمات موسسه با استفاده از شیوه های استاندارد و بصورت مستمر و هدفمند، عملکرد بخش های محتلف را نظارت و ارزیابی می کند.

کلاس های تقویتی بصورت منظم و مستمر برگزار و با استفاده از منابع آموزشی مناسب و استاندارد، فرصت تمرین و تکرار دروس اصلی به شکل اصولی و هدفمند برای دانش آموزان فراهم می شود. هدف اصلی این کلاس ها تثبیت و تعمیق یادگیری می باشد.       

کلاس های فوق برنامه با اهداف پرورشی مشخص و کسب مهارت های پرکاربرد و با شعار تربیت شهروند خوب طراحی و بصورت منظم و مستمر در جریان سالتحصیلی برگزار می شود.

آزمون های داخلی (هفتگی، دو هفتگی و ماهانه) و سراسری (کانگورو و …) بصورت حضوری و غیرحضوری (آنلاین) برگزار می گردد. هدف از برگزاری آزمون ها حصول اطمینان از تحقق اهداف آموزشی و شناسایی نقاط قوت و ضعف بوده که در سه سطح به شرح زیر برگزار و نتایج به طور مرتب به اولیای محترم اطلاع رسانی می شود:

۱) آزمون‌های کلاسی: برای سنجش میزان یادگیری خرده‌ مطالب فراگیری شده بصورت هفتگی برگزار می شود.

۲) آزمون‌های دو هفتگی: برای سنجش مجموع مطالب فراگیری شده و میزان به خاطرسپاری مطالب برگزار می شود.

۳) آزمون‌های ماهانه: آزمون جامعی است که کلیه مباحث فراگیری شده در طول ماه را در بر می‌گیرد. نمرات کسب شده در این آزمون بخش مهمی از نمره مستمر کارنامه خواهد بود.

۴) آزمون‌های سراسری: برای سنجش عملکرد دانش‌آموزان مدرسه در مقایسه با عملکرد سایر دانش‌آموزان و از طریق یکی از آزمون‌های معتبر مانند اندیشمند، کانگورو و یا … بصورت سراسری اجرا می شود.

• به منظور ارتقای سطح دانش و آگاهی والدین محترم در زمینه آموزش و پرورش کودکان و ایجاد تعامل سازنده میان اضلاع مثلث دانش آموز-والدین-مدرسه، کارگاه های روانشناسی با موضوعات مرتبط به شیوه های نوین آموزشی و تربیتی طبق برنامه زمانبندی تصویب شده برگزار می شود.

• از آنجا که سلامتی ضروری ترین عنصر در پرورش ذهنی کودکان محسوب می شود، تغذیه در ۳ وعده (صبحانه، میان وعده و ناهار) طبق برنامه سرو می شود.

• اگر چه در اکثر مدارس، ظرفیت کلاس ها بالای ۳۰ نفر بوده و منع قانونی نیز در این زمینه وجود ندارد، ولی به منظور حفظ کیفیت و اثربخشی برنامه ها، کلاس ها با ظرفیت حداکثر ۱۵ نفر برگزار می شود.

 

 

ثبت نام

سال تحصیلی 1400-1399