pexels-photo-3552961
صفحه اصلی » شرایط ثبت نام

شرایط ثبت نام

۱) پیش از ثبت نام قوانین و مقررات مربوطه را با دقت مطالعه فرمایید.

۲) پذيرش دانش آموزان در مدارسفقط از مقطع پيش دبستاني آغاز مي شود و پذیریش دانش آموزان ابتدایی، فقط ویژه دانش آموزانی است که از پیش دبستانی در این موسسه مشغول به تحصیل باشند و دانش آموزان از مدارس دیگر پذیرفته نمی شوند.

تبصره: در موارد خاص، برای پذیرش و ثبت نام دانش آموزان مدارس دیگر در مدارس موسسه کارا، از دانش آموزان متقاضی آزمون گرفته شده و در صورت کسب امتیاز قبولی مجاز به ثبت نام در این موسسه می باشند.

۳) زمان ثبت نام روز های ۲۰ الی ۲۵ اردیبهشت ماه بوده و اطلاع رسانی لازم در این زمینه انجام خواهد شد. والدین محترم می بایستی در روزهای تعیین شده جهت تشکیل پرونده، پرداخت شهریه و قطعی نمودن ثبت نام به واحد آموزشی مراجعه نام فرزند خود اقدام لازم را بعمل آورند.

تبصره: زمان مراجعه حضوری جهت ثبت نام قطعی فقط یکبار برای هر دانش آموز مشخص می گردد و عدم حضور اولیاء جهت ثبت نام قطعی دانش آموز در زمان مقرر به منزله انصراف از ثبت نام تلقی شده و موسسه اقدام به جایگزینی دانش آموزان دیگر خواهد نمود.

۴) می بایستی حداقل ۲۰ درصد شهریه بصورت نقدی و الباقی طی چند فقره چک در زمان ثبت نام پرداخت شود.

تبصره (۱): کل شهریه باید تا پایان ۶ ماه اول سالتحصیلی (پایان اسفند ماه)، تسویه شود.

تبصره (۲): كليه چك ها بابت شهريه بایستی در بازه زماني ۲۰ تا ۳۰ هر ماه صادر شود و لازم به ذكر است چك بدون تاريخ قابل قبول نيست.

تبصره (۳): صاحب حساب چك ها بايد يكي از والدين دانش آموز باشد و چك از افراد متفرقه مورد قبول نمي باشد و حتي الامكان چک های صادره مربوط به شعب بانك هاي محدوده تبریز باشد.

تبصره (۴): برخي از خانواده ها همزمان داراي دو دانش آموز مي باشند. ضروری است جهت تسويه حساب هر دانش آموز  چک بصورت مجزا  ارائه گردد.

تبصرخ (۵): از پرداخت چك موسسات مالي و اعتباري يا قرض الحسنه جداً خودداري شود.

تبصره (۶): تاريخ سررسيد آخرین چك دريافتي حداكثر ۲۸ اسفند می باشد و چک های با سررسید بعد از تاریخ مذکور قابل قبول نمی باشد.

۵) باستناد مصوبه شماره ۳۳۷ جلسه مورخ ۲۶/۱۱/۱۳۷۹ شورای نظارت مرکزی، اطلاع از موارد ذیل جهت تسویه مالی و دریافت پرونده تحصیلی دانش آموز الزامی است. چنانچه دانش آموز پس از ثبت نام در واحد آموزشی منصرف شود، قبل از شروع سالتحصیلی معادل ۵% (پنج درصد) شهریه، قبل از امتحانات نوبت اول معادل ۵۰% (پنجاه درصد) شهریه و پس از امتحانات نوبت اول معادل ۱۰۰% (صد درصد) شهریه را بایستی پرداخت نماید.

۶) هزینه اردوها، مراسمات، معاینه های پزشکی، تغذیه، بیمه و سایر مواردی که مطابق برنامه در طول سالتحصیلی اجرا خواهد شد، طبق قرارداد فی ما بین اخذ خواهد شد.

۷) ساعات کاری دبستان در طول سالتحصیلی روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۵ و روز های پنجشنبه بصورت یک در میان از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۳ و در طول تابستان، روزهای زوج از ساعت۱۰ الی ۱۴ خواهد بود.

تبصره (۱): ساعات کاری پیش دبستان در طول سالتحصیلی روزهای شنبه تا چهارشنبه  از ساع ۸:۳۰ صبح لغایت ۱۳:۰۰ و در طول تابستان، روزهای زوج از ساعت۱۰ الی ۱۴ خواهد بود.

تبصره (۲): در تابستان، اردو ها و بازدیدهای علمی، فرهنگی و تفریحی با هدف حضور در طبیعت و آموزش توجه به محیط زیست طبق برنامه تنظیم شده روزهای فرد انجام خواهد گرفت. شرکت در این اردوها اختیاری است.

۸) کلاس های تقویتی بصورت منظم و مستمر برگزار و با استفاده از منابع آموزشی مناسب و مورد تایید وزارت آموزش و پرورش، فرصت تمرین و تکرار دروس اصلی به شکل اصولی و هدفمند برای دانش آموزان فراهم شود. هدف اصلی این کلاس ها تثبیت و تعمیق یادگیری می باشد.

۹) کلاس های فوق برنامه با اهداف پرورشی مشخص و کسب مهارت های پرکاربرد و با شعار تربیت شهروند خوب طراحی و بصورت منظم و مستمر در هفته برگزار می شود.

۱۰) آزمون های داخلی (هفتگی، دو هفتگی و ماهانه) و سراسری (کانگورو و …) بصورت حضوری و غیرحضوری (آنلاین) برگزار می گردد. هدف از برگزاری آزمون های متعدد حصول اطمینان از تحقق اهداف آموزشی و شناسایی نقاط قوت و ضعف بوده که در سه سطح به شرح زیر برگزار و نتایج به طور مرتب به اولیای محترم اطلاع رسانی می شود:

– آزمون‌های کلاسی: برای سنجش میزان یادگیری خرده‌ مطالب فراگیری شده بصورت هفتگی برگزار می شود.

– آزمون‌های دو هفتگی: برای سنجش مجموع مطالب فراگیری شده و میزان به خاطرسپاری مطالب برگزار می شود.

– آزمون‌های ماهانه: آزمون جامعی است که کلیه مباحث فراگیری شده در طول آن ماه را در بر می‌گیرد. نمرات کسب شده در این آزمون بخش مهمی از نمره مستمر کارنامه خواهد بود.

– آزمون‌های سراسری: برای سنجش عملکرد دانش‌آموزان مدرسه در مقایسه با عملکرد سایر دانش‌آموزان و از طریق یکی از آزمون‌های معتبر مانند اندیشمند، کانگورو و یا … اجرا می شود.

۱۱) به منظور ارتقای سطح دانش و آگاهی والدین محترم در زمینه آموزش و پرورش کودکان و ایجاد تعامل سازنده میان دانش آموز-والدین-مدرسه، کارگاه های روانشناسی با موضوعات مرتبط به شیوه های آموزش و پرورش جهت آشنایی والدین با شیو های نوین آموزشی و تربیتی طبق برنامه زمانبندی تصویب شده در انجمن برگزار می شود.

۱۲) از آنجا که سلامتی ضروری ترین عنصر در پرورش ذهنی کودکان محسوب می شود، تغذیه در ۳ وعده (صبحانه، میان وعده و ناهار) طبق برنامه سرو می شود.

۱۳) ضروری است اطلاعات مندرج در فرم ثبت نام با دقت و بصورت صحیح و خوانا تکمیل شده و از تحویل فرم های ناقص و قلم خورده بطور جدی خودداری شود.

۱۴) ضروری است کپی مدارک ثبت نام بصورت کامل در زمان ثبت نام تحویل متصدی مربوطه شود.

۱۵) همراه داشتن اصل مدارک در زمان ثبت نام الزامی است.

 

ثبت نام

سال تحصیلی 1400-1399